Przekroczyli prędkość i stracili prawo jazdy

0

Policjanci giżyckiej drogówki zatrzymali kolejnych piratów drogowych do kontroli, za przekroczenie dozwolonej prędkości dwóm kierowcom odebrali prawo jazdy. Tym razem 28-letni kierowca skody w terenie zabudowanym dozwoloną prędkość przekroczył o 52 km/h, a 26-letni kierowca vw golfa o 53 km/h. Sprawcy wykroczeń otrzymali również mandaty i punkty karne.

Wczoraj, 18 kwietnia policjanci z giżyckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kolejnych kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego. Kontrola dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Pierwszego z kierowców mundurowi dostrzegli w miejscowości Skop gm. Ryn, kierowca jechał skodą.

Przeprowadzony przez mundurowych pomiar wskazał przekroczenie dozwolonej czterdziestki o 52 km/h. Zatrzymany do kontroli 28-letni mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące oraz otrzymał mandat karny w wysokości 400 zł i 10 punktów karnych.

Podobnie było w miejscowości Ruda gm. Miłki, tam policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę vw golfa, który jechał z prędkością 103 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył o 53 km/h. 26-letni kierowca również stracił prawo jazdy i otrzymał mandat karny w wysokości 400 zł. wraz z 10 punktami karnymi.

Najwyraźniej kierujący autem zapomnieli o obowiązujących przepisach, że kiedy w obszarze zabudowanym zostanie przekroczona dopuszczalna prędkość o więcej niż 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na trzy miesiące.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze