Przekroczyli prędkość i stracili prawo jazdy

0

Policjanci ruchu drogowego z Giżycka podczas minionego weekendu zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom. Zatrzymanie dokumentów związane było z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Podczas kontroli prędkości giżyccy policjanci ujawnili kilka przypadków przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy jechali zbyt szybko.

W sobotę (25.03.2017 r.) 48-latek kierujący vw passatem na drodze K 59 wjechał w obszar zabudowany z prędkością 107 km/h. Podobnie postąpił inny z kierowców. W niedzielę (26.03.2017 r.) również na drodze K 59 w miejscowości Skop kierowca mercedesa jechał z prędkością 106 km/h.

Obaj kierowcy stracili uprawnienia do kierowania.

Przypominamy, że to policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu np. przekroczenia prędkości, zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Natomiast kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze