Funkcjonariusze z Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Giżycku w trakcie pełnionej służby zatrzymali prawo jazdy kierującemu samochodem osobowym, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 68 km/h. Kierowcą okazał się 36-letni mieszkaniec Mrągowa.

Policjanci wczoraj (29.08.2017 r.) w miejscowości Konopki Wielkie gm. Miłki dokonywali kontroli pomiaru prędkości. Około godziny 16:00 policyjny miernik prędkości wskazał, że zbliżający się pojazd jedzie z prędkością 118 km/h. Mundurowi zatrzymali kierowcę forda do kontroli drogowej. 36-latek za przekroczenie dozwolonej prędkości został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Z uwagi na fakt, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 68 km/h w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Dokument zostanie teraz przesłany do właściwego starosty z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które skutkować może utratą uprawnień do kierowania na okres 3 miesięcy.

KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
znawca

w takich sprawach tylko legalnajazda

ewamazurka

No i tak być powinno,nic nie zwalnia z myślenia o bezpieczeństwie.Bardzo dobrze by było gdyby policja zwróciła uwagę na miejscowość Mazuchowka.Na to,że teren zabudowany mało który kierowca zwraca uwagę.Wyjechanie z dróg bocznych graniczy z cudem.

Logiczne.

Bij się po głowie Harry bo chociaż chowali by się i za plotem i siedzieli na drzewach za drzewami z kamizelką bez kamizelkiw mundurze bez munduru .TO TY!!! jako ten odpowiedzialny kierowca nie przekraczaj prędkości !!!!a nie zrobisz krzywdy innym…..nie ma przekroczonej predkości nie ma problemu…

Harry

Giżyccy Policjanci maja tak duza skutecznosc w lapaniu ,,pitatow drogowych” poniewaz zawsze robia to zza ukrycia. Malo tego, radiowozy sa schowane za ogrodzeniami posesji, drzewami itd. Poza tym nie sa w odpowiedni sposob umundurowani, mowiac wprost nie maja na sobie kamizelek odblaskowych. Wedle prawa podczas kontroli predkosci radiowoz powinien stac w widocznym miejscu dla uczestnikow ruchu drogowego a funkcjonariusze powinni byc w kamizelkach odblaskowych. Kiedys zadzwonilem do oficera gizyckiej policji i piwiadomilem o fakcie ze patrol stoi schowany za plotem a policjant dokonuje pomiaru za drzewa bez kamizelki- co uslyszalem, zebym sie zatrzymal i i zwrocil im uwage…. Wilkasy, Wilkaski,… Czytaj więcej »