Przekroczył prędkość o 57 km/h. Stracił prawo jazdy

0

Policjanci giżyckiej drogówki podczas kontroli pomiaru prędkości w miejscowości Konopki Wielkie zatrzymali do kontroli kierującego, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 57km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Wczoraj (16.02) w m. Konopki Wielkie funkcjonariusze giżyckiej drogówki sprawdzali prędkość pojazdów przejeżdżających przez teren zabudowany. Około godziny 11:00 na policyjny radar wpadł kierowca peugota.

56-latek jechał ,,na 50-tce’’ ponad sto kilometrów na godzinę. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km, za co został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. Ponadto, zgodnie z obowiązującymi przepisami mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Policjanci przypominają, że według obowiązujących przepisów okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy jeżeli osoba, która pomimo utraty prawa jazdy, nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję. Kolejne przyłapanie na prowadzeniu pojazdu bez uprawnień skończy się już cofnięciem prawa jazdy i koniecznością podejścia do egzaminu państwowego.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze