Przekroczył prędkość o 32 km/h. Dostał mandat według nowych stawek

5

Od 1 stycznia 2022 roku weszła w życie nowelizacja przepisów zaostrzająca kary dla sprawców wykroczeń drogowych. Nowe regulacje prawne mają na celu m.in. zwiększenie bezpieczeństwa na drogach miast i powiatów.

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Dzięki niemu kierowcy, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego, są surowiej karani niż kilka tygodni temu.

Na pierwsze przypadki wysokich mandatów na drogach powiatu węgorzewskiego, już według nowych przepisów, nie trzeba było długo czekać.

Wczoraj (06.01.2022) o godzinie 13:30 policjanci ruchu drogowego zatrzymali w miejscowości Kolonia Rybacka kierującego osobowym BMW, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 32 km/h.

Za popełniono wykroczenie, 42-letni mieszkaniec gminy Węgorzewo, otrzymał mandat karny w wysokości 800 złotych. Jak oświadczył mundurowym, wiedział, że obowiązują od nowego roku tak wysokie kary, jednak spieszył się do domu. – informują funkcjonariusze z KPP Węgorzewo 

(źródło: KPP Węgorzewo)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kierowca

Kasa misiu kasa……jakie bezpieczeństwo? Obiecali podwyżki to kasa potrzebna….

Pele

Ale czy jak jest ograniczenie np. do 50 to trzeba jechać 80? Możesz jechać przepisowo i wtedy mandatu nie zapłacisz

kolo

Masz racje Pele.

Kierowca

Nie taki miał być mój przekaz.Jestem za przepisową jazdą (jestem zaw.kier.) tylko czasami się każdemu zdarzy….np zamiast 50 to 70km/h,ale karając kierowców to i pieszych-chodzą jak tumany,wbiegają pod auto i to kierowca winny.Rowerzysci też mają za uszami……

jj

Jestem pieszym, rowerzystą, kierowcą osobówki i jeżdżę też hulajnogą, dlatego nie rozumiem tych podziałów na nas, was i ich.