Przekroczył prędkość jadąc hulajnogą. Otrzymał wysoki mandat

0

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który poruszał się na hulajnodze elektrycznej i znacznie przekroczył prędkość.

14 lutego około godziny 16:00 w miejscowości Pozezdrze policjanci ruchu drogowego  zauważyli osobę jadącą hulajnogą elektryczną po drodze. Sprawdzili, z jaką prędkością się porusza. Okazało się, że mężczyzna jechał 37 km/h, czyli o 17 km/h za dużo dla tej kategorii pojazdów.

37-letni mieszkaniec Pozezdrza nie krył zdziwienia, gdy został zatrzymany przez policjantów. Najwidoczniej zapomniał o obowiązujących przepisach ruchu drogowego. W związku z popełnionym wykroczeniem polegającym na przekroczeniu dozwolonej prędkości, zgodnie z taryfikatorem został ukarany mandatem karnym w kwocie 200 zł.

Według obowiązujących przepisów na hulajnodze elektrycznej można się poruszać z maksymalną prędkością 20 km/h. Dodatkowo poruszający się tym pojazdem nie mogą korzystać z jezdni, na której dopuszczalna prędkość jest większa niż 30 km/h. Gdy brakuje wyznaczonego pasa dla rowerów, kierujący hulajnogą może poruszać się chodnikiem wzdłuż jezdni, pod warunkiem, że będzie poruszał się z prędkością zbliżoną do pieszego i ustępował mu pierwszeństwa.

Źródło: KPP Węgorzewo

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze