Przekroczył prędkość i stracił prawo jazdy

0

Wczoraj (14.03.2017 r.) podczas kontroli prędkości policjanci ujawnili kolejny przypadek przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który jechał zbyt szybko.

55-latek kierując renault master na drodze W 655 jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 104 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył o 54 km/h. Datego też stracił prawo jazdy, dodatkowo został ukarany madatem karnym w wysokości 400 złotych i 10 pkt. karnymi.

Przypominamy, że to policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu np. przekroczenia prędkości, zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Natomiast kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze