Przekroczenia prędkości, nietrzeźwi kierowcy czyli weekend na drogach powiatu

1

W miniony weekend mundurowi z giżyckiej komendy zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących oraz dwóch kierowców, którzy rażąco przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym.

W miniony weekend funkcjonariusze giżyckiej drogówki sprawdzali prędkość pojazdów przejeżdżających przez teren zabudowany.

W piątek, 21 maja podczas kontroli pomiaru prędkości w miejscowości Konopki Wielkie zatrzymali do kontroli 27-latkę, która w obszarze zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość o 59 km/h.

Na policyjny miernik prędkości wpadł również wczoraj, 23 maja w m. Wilkasy kierowca bmw. 30-latek przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 81 km/h.

,,Piraci drogowi’’ zostali ukarani mandatami i 10 punktami karnymi. Ponadto, zgodnie z obowiązującymi przepisami mundurowi zatrzymali kierowcom prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

W nocy, z soboty na niedzielę 23 maja, na jednej z giżyckich ulic policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki peugeot. Stróże prawa zbadali stan trzeźwości 61-letniego kierowcy. Pomiar wykazał, że miał 0,70 promila alkoholu w organizmie.

Drugi nietrzeźwy kierowca wpadł w ręce mundurowych również w niedzielę, 23 maja tuż przed północą. 50-letni mężczyzna, kierował mazdą mając blisko 3 promile alkoholu. Jak się okazało nie posiadał on również uprawnień do kierowania pojazdami.

Obydwaj kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będą musieli wytłumaczyć się przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysokie grzywny.

Policjanci przypominają, że prędkość i alkohol stanowią główną przyczynę wypadków drogowych w całym kraju. Mundurowi apelują o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach. Nadmierna prędkość i brawura kierującego mogą być przyczyna wielu tragedii.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Szymon

Widzie ze nie wszystkie sytuacje z tego weekendu są tu opisywane. Brakuję sytuacji z soboty 22.05. Około godziny 15.30 pomiędzy Wejdykami a Rynem kierowca stracił panowanie nad samochodem wypadł z drogi i dachował.