Przegląd Źrebiąt Ras Zimnokrwistych [ZAPOWIEDŹ]

0

Gmina Giżycko, Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wilkasach i Warmińsko-Mazurski Związek Hodowców Koni w Olsztynie są organizatorami kolejnej edycji Przeglądu Źrebiąt Ras Zimnokrwistych.

Już 9 września o godz. 12.00 spotykamy się w nowej lokalizacji na terenie sportowo-rekreacyjnym w Sulimach 13A przy pętli autobusów komunikacji gminnej. Impreza jest adresowana do miłośników koni i wszystkich, których fascynują te przepiękne i sympatyczne zwierzęta.

W programie prezentacja źrebiąt rocznika 2023 wraz z klaczami od 16 wystawców, co jest rekordem imprezy. Konie ocenią profesjonalni sędziowie według kilku następujących kryteriów: typ, pokrój (głowa, szyja, kłoda), nogi i kopyta, stęp, kłus oraz wrażenie ogólne. Przewidziano też konny pokaz woltyżerki Daniela Tomaszewskiego, który ma olbrzymie doświadczenie od fechtunku, przez dżygitówkę, aż po zabawy z ogniem. Nieraz organizował warsztaty końskie, które obejmują harmonię i zrozumienie człowieka z koniem na ziemi, tresurę i zaufanie.

W programie ponadto przejażdżki bryczką i kucykiem od Ośrodka Jeździeckiego „Wikada” w Kętrzynie, pokazy kowalstwa artystycznego, konkursy na plakat pod hasłem „Najpiękniejszy koń” i animacje dla dzieci oraz Festiwal  Mazurskiej Jagnięciny Barbary Niedziejko z Sołdan. Serdecznie zapraszamy w godz. 12.00-15.00.

(GOKiR Wilkasy)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze