Przegląd Klaczy Ras Zimnokrwistych w Sulimach (zdjęcia)

0

W niedzielę, 11 września na polu Antoniego Lenara w Sulimach odbył się Przegląd Klaczy Ras Zimnokrwistych. Wspaniale utrzymane klacze zaprezentowało przed obliczem jury pod wodzą Adama Domżały, dyrektora Warmińsko-Mazurskiego Związku Hodowców Koni 12 hodowców z naszego regionu.

Najwyżej oceniono Fionę Piotra Bryndzy z Upałt, na II miejscu sklasyfikowano Gawędę Mariusza Kuźmińskiego z Siedlisk, na najniższym stopniu podium znalazła się zaś Szakira Eweliny Skonieczki z Gęsików (gmina Barciany). Nagrodę specjalną otrzymała Kinderka Arkadiusza Konca z Sulim.

Laureatów nagrodzono pucharami, w ręce każdego wystawcy powędrowały kantary ufundowane przez W-MZHK z Olsztyna, grabie, lizawki, drzewka od Nadleśnictwa Giżycko i bony zakupowe.

Na powitanie wystąpił zespół Kaprys. Organizatorzy (GOKiR Wilkasy i Gmina Giżycko) nie zapomnieli też o najmłodszych, którzy uczestniczyli w konkursie plastycznym „Mój koń”, chętnie korzystali też z przejazdów quadem Nadleśnictwa Giżycko oraz bryczką. Kulminacyjnym punktem przeglądu był pokaz kaskaderki i zaklinaczki koni Pauliny Osowskiej „Apanachi”.

(GOKiR Wilkasy)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze