Przedszkolaki z „Krasnala” uczyły się bezpiecznie przekraczać jezdnię

0

Giżyccy policjanci w ramach prowadzonych działań pn. „Bezpieczna droga do szkoły” spotkali się z dziećmi z Przedszkola „Krasnal” w Giżycku. Funkcjonariusze omawiali podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a następnie zaprezentowali dzieciom prawidłowe przekraczane jezdni.

Giżyccy policjanci w środę (29.09) w rejonie skrzyżowania ul. Kolejowej i Dąbrowskiego w Giżycku spotkali się z grupą 4 i 5-latków z Przedszkola „Krasnal” w Giżycku. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Na początku spotkania maluchy dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Przypomniano dzieciom o zachowaniu szczególnej ostrożności w trakcie przekraczania jezdni i o tym jak ważne jest to, aby posiadały w swoim ubiorze elementy odblaskowe.

W dalszej części spotkania zaprezentowano dzieciom, w rejonie skrzyżowania, prawidłowe przekraczanie jezdni, a następnie przedszkolaki pod czujnym okiem policjantów uczyły się bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. A wszystko po to, aby być bezpiecznym na drodze.

Policjanci w tym dniu również odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bystrym, gdzie prowadzili zajęcia profilaktyczno-edukacyjne omawiając temat agresji, przemocy rówieśniczej oraz odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

fot. KPP Giżycko

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze