Przedszkolaki uczyły się bezpiecznie przekraczać jezdnię

0

W ramach prowadzonych wczoraj działań ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” oraz ,,Bezpieczna droga do szkoły” w obszarze bezpieczeństwa w ruchu drogowym, giżyccy policjanci spotkali się z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Giżycku oraz najmłodszymi z Oddziałów Przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Wilkasach. Funkcjonariusze rozmawiali o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, a następnie zaprezentowali dzieciom prawidłowe przekraczanie jezdni.

Wczoraj giżyccy policjanci Ruchu Drogowego oraz funkcjonariuszka ds. nieletnich, w rejonie skrzyżowania ulicy Tadeusza Kościuszki z aleją 1 – go maja w Giżycku, spotkali się z pięcioma grupami 4 i 5 latków. Następnie udali się do najmłodszych podopiecznych Przedszkola w Wilkasach. Tematem spotkań było bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Na początku spotkania maluchy dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Przypomniano dzieciom o zachowaniu szczególnej ostrożności w trakcie przekraczania jezdni i o tym jak ważne jest to, aby posiadały w swoim ubiorze elementy odblaskowe. W dalszej części spotkania zaprezentowano maluszkom, w rejonie skrzyżowania, prawidłowe przekraczanie jezdni, a następnie dzieci uczyły się bezpiecznie przechodzić przez jezdnię pod czujnym okiem policjantki.

Policjanci przypomnieli również, jak ważne jest to, aby każde dziecko podczas jazdy samochodem siedziało w specjalnie do tego przystosowanym i odpowiednim foteliku samochodowym.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy mogli wsiąść za kierownicę radiowozu lub na policyjny motocykl.

Mundurowi apelują też do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach szkół i przejść dla pieszych. Najmłodsi uczniowie zaaferowani rozpoczęciem nauki w szkole mogą nieostrożnie wejść na jezdnię.

Źródło: KPP Giżycko

 

Nocleg
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze