Przedszkolaki odwiedziły policjantów

0

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Giżycku odwiedziły policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku. Wizyta zorganizowana była w ramach działań profilaktyczno – edukacyjnych „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki policji”. Podczas spotkania goście mieli okazję zobaczyć jak wygląda codzienna służba policjantów oraz zwiedzić budynek komendy.

Giżycka komenda gościła ponownie przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Giżycku. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać jak wygląda służba policjantów poszczególnych pionów oraz zwiedzić budynek komendy. Dzieci z dużym zainteresowaniem zwiedzały pomieszczenie dyżurnego, pokój okazań, pomieszczenia dla zatrzymanych, salę odpraw.

Spotkanie było okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i bezpiecznej zabawy. Dzielnicowa asp. Joanna Czaplińska przypominał jak ważne jest posiadanie przy sobie elementów odblaskowych, których używanie może zapobiec tragedii na drodze.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz policyjnego wyposażenia oraz tzw. wyposażenia specjalnego. Każdy chętny mógł przymierzyć kamizelkę kuloodporną lub wziąć do ręki tonfę albo kajdanki. Na koniec policjanci pokazali dzieciom, jak wygląda radiowóz i jak jest wyposażony.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze