Przedstawiciele Centrum Profilaktyki na konferencji „E-uzależnienia -wyzwania dla współczesnej rodziny”

0

8 września w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbyła się konferencja wojewódzka „E-uzależnienia – wyzwania dla współczesnej rodziny”, w której udział wzięli przedstawiciele Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej Ewa Ostrowska Dyrektor CPUIS oraz Beata Górczyńska.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2026. Celem konferencji było podniesienie wiedzy m.in. z zakresu czynników ryzyka i czynników chroniących przed zachowaniami ryzykownymi. Konferencja była skierowana do przedstawicieli samorządów, pełnomocników i koordynatorów gminnych ds. profilaktyki i rozwiazywania problemów uzależnień, nauczycieli, pedagogów, wychowawców świetlic, pracowników ośrodków pomocy społecznej i powiatowych centrów pomocy rodzinie oraz rodziców i opiekunów.

Eksperci poruszali bardzo ważne tematy związane z uzależnieniami młodych ludzi od Internetu, portali społecznościowych i radzili jak pokonywać trudności związane z problemami wychowawczymi. Jednocześnie Pan dr Maciej Dębski, socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki Na Uniwersytecie Gdańskim, w trakcie swojego wykładu zaprosił do udziału w kolejnym ważnym i  ciekawym przedsięwzięciu tj. II Kongres Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo, pod hasłem  „Zdrowa Szkoła – o potrzebach uczniów i nauczycieli”, które odbędzie się 13-14 listopada w  Gdyni. My również serdecznie  zapraszamy do udziału nauczycieli i pedagogów z naszego regionu. 

(Beata Górczyńska/ Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze