Przedstawiciel WKU w Zespole Szkół Zawodowych w Giżycku

1

Wojsko od lat cieszy się dużym zaufaniem społecznym a zawód żołnierza zawodowego budzi duże zainteresowanie w gronie młodych ludzi.

Uczniowie klasy II a Branżowej Szkoły I stopnia Nr 1 dnia 14.12.2021 r. za pośrednictwem HP odbyli spotkanie z przedstawicielem WP. Pan kapitan Maciej Guzik z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Giżycku przekazał uczniom szereg interesujących ich informacji, które w praktyce mogą być przydatne przyszłym żołnierzom.

Każdy z młodych słuchaczy został wyposażony w wiedzę dotyczącą m.in. komisji wojskowych, powołania do WOT czy też Zawodowej Służby Wojskowej. Młodzież zapoznała się z wymaganiami i wzorami dokumentów, które obowiązują kandydata ubiegającego się o pracę w wojsku. Żołnierz to przede wszystkim człowiek odpowiedzialny, konsekwentny w swoim postępowaniu.

Do służby przygotowawczej może być powołana osoba niekarana, pełnoletnia, posiadająca obywatelstwo polskie, odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną. W czasie spotkania młodzież miała okazję zadawania pytań i otrzymania na nie odpowiedzi z czego skwapliwie skorzystała.

Na zakończenie uczniowie dziękując Panu kapitanowi złożyli życzenia świąteczne i wręczyli wykonany własnoręcznie drobny upominek

fot. ZSZ Giżycko

(źródło:: Zespół Szkół Zawodowych w Giżycku)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
St.szer

Teraz wojsko to matki karmiące,zwolnienie z życia itd.Idą dla kasy na ilość i romans goni romans.