Już w najbliższą niedzielę, 11 marca wszystkich lubiących weekendowe zakupy czeka prawdziwa rewolucja. Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami, nie zrobimy zakupów w większości sklepów. 

Duże sieci handlowe już od dłuższego czasu przygotowują się do zmian, które wprowadza przyjęta ustawa. Dla przykładu właściciele Biedronki zdecydowali, że:

Najważniejsze zmiany, które wchodzą w życie już od tego tygodnia to: wydłużenie godzin otwarcia sklepów w każdy piątek i sobotę o godzinę, dzięki czemu będą one czynne przynajmniej do godz. 22.00. Część sklepów w wybranych lokalizacjach będzie czynna nawet do godz. 23.00, otwarcie wszystkich kas w sklepach Biedronka w godzinach szczytu w piątki i soboty. Ich zakres godzinowy może się różnić w zależności od lokalizacji, jednak gwarancja wszystkich otwartych kas obejmie 5 godzin w każdym z tych dni, zwiększona częstotliwość dostaw do sklepów w okresie weekendowym tak, by zapewnić pełną dostępność produktów świeżych oraz promocyjnych, większa liczba promocji w ciągu tygodnia tak, by ruch klientów rozłożył się bardziej równomiernie na poszczególne dni. – informuje Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel Biedronki.

Przepisy o ograniczeniu handlu w niedziele przewidują, że od marca do końca roku sklepy będą otwarte tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Oznacza to, że w dwie najbliższe niedziele zakupów nie zrobimy. W kwietniu, z uwagi na Wielkanoc, handel będzie możliwy tylko w ostatni weekend miesiąca.

Zakaz handlu nie dotyczy stacji benzynowych, kwiaciarni, aptek, piekarni i cukierni. Nie zostaną zamknięte także kioski z pamiątkami i prasą oraz wszystkie punkty, w których handel jest prowadzony przez przedsiębiorcę, będącego osobą fizyczną, wyłącznie osobiście.

Zgłoś swój sklep

Przedsiębiorco, czy Twój sklep będzie otwarty 11 marca? Czekamy na Twoje zgłoszenie. Na ich podstawie stworzymy mapkę handlu niedzielnego ułatwiając klientom dotarcie do otwartych sklepów. Informacje prosimy przesyłać na adres kontakt@gizycko.info lub dzwoniąc na numer 720 878 381. 

P.S

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Hugo9

Bardzo dobrze. Niedzela to odpoczynek.

Przejazdem

W Kruklankach zawsze jest otwarty sklep u Mikuły to jedyna niezależna enklawa w której nie obowiązują żadne zakazy handlu w niedzielę i święta ..