W trakcie różnych spontanicznych zgromadzeń policjanci podejmują czynności, zmierzające do zapewnienia szeroko pojętego bezpieczeństwa osób postronnych oraz uczestników zgromadzenia, a także zabezpieczenia mienia przed aktami wandalizmu. Celem działań funkcjonariuszy jest uniknięcie eskalacji zdarzeń, mogących zagrażać bezpieczeństwu mieszkańców.

W środę (28.10.2020) policjanci na Warmii i Mazurach w trakcie akcji protestacyjnych na ulicach miast kilkadziesiąt razy interweniowali m.in. w związku z niestosowaniem się do nakazu zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, jak i z nielegalnym gromadzeniem się osób.

W związku z tymi interwencjami 37 osób zostało ukaranych mandatami karnymi, a wobec 28 skierowane zostały wnioski o ukaranie do sądu.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich policjanci apelują o przestrzeganie obowiązujących przepisów i stosowanie się do poleceń interweniujących funkcjonaroiuszy. Nie zapominajmy o tym, że wciąż zmagamy się z epidemią koronawirusa, że liczba zakażeń rośnie i od zachowania nas wszystkich zależy, jak długo potrwa jeszcze ten stan. Policjanci każdego dnia w trakcie pełnienia służby przypominają mieszkańcom  o obowiązujących przepisach, kontrolują czy przestrzegane są zasady kwarantanny, pomagają tym, którzy w tym trudnym czasie nie są w stanie samodzielnie zorganizować sobie pomocy.

Źródło: KWP Olsztyn

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Baczny

Widać że polerujący gałkę minusują mój komentarz

Luka

Jakie spontaniczne zlot pederastów i kure…..

Baczny

Masz rację, przybiegli i pilnowali kościoła.

Egon

Było trzeba przyjść i powiedzieć to temu tłumowi. Ale przecież tacy jak ty są mocni przed komputerem