Protest przeciwko segregacji w Giżycku. Zbiórka w sobotę na Pasażu Portowym

51

Giżycko jest jednym z kilkudziesięciu miast, w których odbędą się protesty przeciwko segregacji sanitarnej, dyskryminacji i obowiązkowym szczepieniom przeciw COVID-19. 

Jutrzejsze protesty to pokłosie procedowanego w sejmie projektu poselskiej ustawy firmowanej przez posła PiS Czesława Hoca pn. „O szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności w czasie epidemii COVID-19”. 

Zakłada ona, że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika podania informacji o posiadaniu negatywnego wyniku testu na SARS-CoV-2 wykonanego nie wcześniej niż 48 godzin przed jego okazaniem. Pracownicy nie będą musieli okazywać testów, jeśli przedstawią informację o przebytej infekcji wirusem SARS-CoV-2 lub o wykonaniu szczepienia przeciwko COVID-19. Zgodnie z projektem, pracownikom, którzy nie zgodzą się na podawanie tego typu informacji, pracodawca będzie mógł zmienić sposób wykonywania pracy, dokonywać zmian w rozkładach czasu pracy, polecić pracownikowi wykonywanie pracy poza miejscem jej wykonywania określonym w umowie lub powierzyć pracownikowi innego rodzaju pracę.

Ustawa wywołuje wiele emocji, otwarcie krytykuje ją Konfederacja, grupa posłów PiS, wiele stowarzyszeń oraz środowisk prawniczych i naukowych. 

Przeciwko zapisom projektu ustawy są również osoby skupione w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”, które jutro w całej Polsce zamierzają przeprowadzić akcję protestacyjną. Według nich projekt ustawy doprowadzi do segregacji sanitarnej, dyskryminacji i przymusu szczepień.

Na stronie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy O Szczepieniach „ STOP NOP” znajdziemy dokładną listę miast, w których odbędą się protesty (link – https://stopnop.com.pl/mobilizacja/).

W Giżycku protest ma się odbyć na Pasażu Portowym (przy fontannach) o godzinie 17.00.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

51 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Obywatel

Jestem za tym żeby ludzie się szczepili maseczki w sklepie zakładali odległość zachowywać odpowiednią i nie kłócili się bez potrzeby. W kolejce do kasy normalne stali a nie gadają jak najęci z buzi puszczając parę. Bądźmy mili nie musimy się kochać ale szacunek każdemu się należy. To tak niewiele ale i dużo. Szczepmy się jak możemy bo są i tacy którzy by chcieli ale nie mogą i z tego powodu cierpią sami z tym problem bo teraz brak lekarzy i nikt nie ma czasu tego słuchać. Żyjemy w zgodzie bo zgoda buduje.

hahaha

Całe szczęście że ludzie którzy się szczepią podpisują oświadczenie że to na własną odpowiedzialność. Przynajmniej my ( ta mądrzejsza czesać społeczeństwa) nie będzie musiała się zrzucać na odszkodowanie i leczenie tych cymbałów

Dfg

Sam jesteś cymbał jak poważnie zachorujesz i będziesz leżał pod respiratorem to może wtedy zrozumiesz ale aby nie było za późno

Dumna z Giżycka

Szczepienie preparatem w fazie testów ( badania zakończą się w 2023) to eksperyment! Więc jeżeli ktoś chce uczestniczyć w eksperymencie to proszę bardzo. Tylko potem nie oczekujcie że ludzie nie biorący w tym udziału będą wam fundowali leczenie, jak się okaże że te kolejne dawki „szczepionki” powodują u was choroby

Mazurka

Jestem za obowiązkowym szczepieniem A taka akcja jest dla mnie brakiem odpowiedzialności za zdrowie i życie innych ludzi. Jeżeli nie chcesz się szczepic to siedź w domu i nie zarazaj innych A w razie choroby lecz się na swój koszt. Nie zgadzam się, by głupota była finansowana z moich podatków.

Borys

Palacze i narkomani też niech leczą się na własny koszt. Jak dla mnie możesz codziennie się szczepić