Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie wypadku Piotra Woźniaka-Staraka

0

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie umorzyła śledztwo w sprawie śmierci producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka. Do tragedii doszło w nocy z 17 na 18 sierpnia 2019 roku na jeziorze Kisajno. 

Dzisiaj, tj. 31 grudnia 2019 r. Prokurator Okręgowy w Olsztynie wydał postanowienie o umorzeniu śledztwa dotyczącego zaistniałego w nocy 18 sierpnia 2019 r. wypadku na jeziorze Kisajno.Jak wynika z ustaleń śledztwa w nocy 17/18 sierpnia 2019 r. znajdujący się w stanie nietrzeźwości Piotr W.-S. (1,7 promila alkoholu etylowego we krwi, oraz 2,4 promila alkoholu etylowego w moczu ) prowadził na jeziorach Kisajno, Niegocin i Boczne łódź motorową, a następnie około godziny trzeciej nad ranem, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu wodnym, wykonując manewr gwałtownego skrętu łodzi z jednoczesnym przyspieszeniem, w wyniku czego pasażerka łodzi wypadła za burtę, doznając szeregu potłuczeń kończyn z ograniczeniami ruchomości jednego ze stawów, co naruszyło funkcjonowanie narządów ciała na okres powyżej 7 dni. Jednocześnie kierujący sam również wypadł do jeziora, gdzie został uderzony pracującą śrubą m.in. w głowę, co spowodowało szereg obrażeń skutkujących śmiercią wymienionego – czytamy w komunikacie wydanym przez olsztyńską Prokuraturę Okręgową.

Prokuratura umorzyła również śledztwo w sprawie znalezionych na łodzi narkotyków.

Nadto, z uwagi, że w skrytce łodzi podczas jej oględzin zabezpieczono 11 gram marihuany, przy czym, pomimo uzyskania opinii z zakresu biologii i daktyloskopii, nie udało się ustalić do kogo przedmiotowy środek odurzający należał, śledztwo w tym zakresie umorzono wobec niewykrycia sprawców – informuje Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

 

Daj nam znać
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze