Na czym polega recykling? Dlaczego nie należy wyrzucać zużytego sprzętu elektrycznego do zwykłego kosza na śmieci? Na te i wiele innych pytań odpowiadali organizatorzy projektu ekologiczno-edukacyjnego, którzy zawitali do Giżycka. 

W piątek, 15 września, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Giżycku miało miejsce spotkanie w ramach akcji „Zbieraj z klasą”. W przedstawieniu obfitującym w liczne konkursy z wiedzy proekologicznej udział wzięły dzieci z giżyckich przedszkoli i szkół podstawowych.

Ambasadorami akcji i jednocześnie prowadzącymi ekologiczną lekcję byli: założycielka portalu dla dzieci Justyna Tomańska, wokalista Mariusz Totoszko oraz maskotka akcji Paluszek.

Przypomnijmy, organizatorem projektu jest ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A.. Akcja polega na zbiórce zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Ma ona na celu edukowanie dzieci i młodzieży w zakresie właściwego postępowania ze zużytymi bateriami i akumulatorami oraz zużytym sprzętem elektronicznym.

Wydarzenie w Giżycku zorganizowało MBN Nieruchomości Konsulting Sp z o.o, a swoim patronatem objął je burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz.

Piotr Suchta

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze