Prezentacje taneczne grup GCK (zapowiedź)

0

Giżyckie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na Prezentacje taneczne grup GCK oraz gościnnie – dzieci i młodzież z klubu 11 Mazurskiego Pułku Artylerii.

Prezentacje zaplanowane zostały na 29 maja (poniedziałek), godz. 18:00 w sali widowiskowej GCK.  Tego wieczoru zobaczymy grupy tańca współczesnego pod czujnym okiem instruktorki Grażyny Wojtkiw.

Kilka słów o zajęciach:

Na zajęciach tanecznych dzieci poznały podstawy tańca klasycznego i nowoczesnego, od prostych kroków po trudniejsze kombinacje. Muzyka i taniec skupiły się na ćwiczeniu koordynacji oraz podniosły sprawność ruchową uczestników. Wspólna zabawa oraz poznawanie podstawowych kroków i figur tanecznych to najlepsza droga rozwoju, dlatego stałym elementem zajęć są zabawy ruchowe, rytmiczne i taneczne. Na każdych zajęciach poznawaliśmy nowe elementy choreografii, która będzie prezentowana na scenie 29 maja na scenie GCK.

Dodatkowo na scenie pojawią się grupy tańca hip hop, prowadzone przez instruktorkę Elę Buratyńską.

Kilka słów o zajęciach:

Głównym celem zajęć było przybliżenie kultury hip hopowej dla uczestników, ale także rozwijanie ich indywidualnych umiejętności, koordynacji ruchowej oraz przede wszystkim integrowanie się z innymi tancerzami i zacieśnianie relacji w grupie. Podczas zajęć uczyliśmy się kroków i stylów tanecznych z rodziny STREET DANCE (m.in. hip hop dance oraz elementy stylów takich jak : popping, bboying, house).

Grupy prezentują regularnie swoje umiejętności również podczas pokazów, gdzie tańczone są choreografie, ale także przy okazji różnych wyjazdów na zawody, gdzie rywalizują w indywidualnych kategoriach z tancerzami z całej Polski.

W Giżyckim Centrum Kultury trenuje na co dzień 5 grup: Harmiderki, Harmider Crew, Hip Hopki Tip Topki, Red Devil’s oraz Wonder.

Na wydarzenie obowiązuje wstęp wolny.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze