Premier i wicepremier na poligonie pod Orzyszem

0

W niedzielę, na terenie poligonu w Orzyszu, premier Mateusz Morawiecki i Mariusz Błaszczak, wicepremier, minister obrony narodowej spotkali się z żołnierzami wielonarodowej grupy bojowej eFP NATO.

Premier i wicepremier obserwowali ćwiczenie bojowych plutonów rozpoznawczych.

Byliśmy świadkami szkolenia, gdzie nasi żołnierze i żołnierze Sojuszu Północnoatlantyckiego prezentowali swoje umiejętności współdziałania i budowania interoperacyjności pomiędzy siłami NATO. Na co dzień takie ćwiczenia mają tu miejsce w województwie warmińsko-mazurskim, ale i w innych częściach naszego kraju ze szczególnym uwzględnieniem wschodu Polski – mówił w Orzyszu, gdzie stacjonują wojska NATO wicepremier Mariusz Błaszczak.

W Bemowie Piskim koło Orzysza stacjonuje wielonarodowa batalionowa grupa bojowa w ramach inicjatywy eFP (enhanced forward presence) z  USA jako państwem ramowym. Ponadto służą tam sojusznicy z Rumunii, Wielkiej Brytanii i Chorwacji. Na co dzień grupa współdziała z 15 Giżycką Brygadą Zmechanizowaną. Podobnie jak w przypadku pozostałych batalionowych grup bojowych eFP w Europie, jej działania są koordynowane przez Wielonarodową Dywizję Północny Wschód w Elblągu.

fot. MON
fot. MON
fot. MON

(MON)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze