„Prędkość- Obwodowa” 161 mandatów,zatrzymanych 12 praw jazdy

0

Od ponad miesiąca policjanci drogówki w Giżycku na ulicy Obwodowej prowadzą działania „Prędkość – Obwodowa”, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności wyegzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących limitów dozwolonej prędkości.

Akcja prowadzona jest na ulicy Obwodowej i stanowi działania własne Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Na podstawie analizy danych i własnych spostrzeżeń działaniami objęto obszar zabudowanym, w miejscach gdzie występują największe zagrożenia, w szczególności tam, gdzie zagrożone jest bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, pieszych i rowerzystów.

W tym celu funkcjonariusze używają mierników prędkości oraz samochodu z wideorejestratorem, z uwagi na to, że na ulicy Obwodowej ograniczenie prędkości obowiązuje do 50 km/h, policjanci radiowozem oznakowanym zmieniają swoje położenie w celu eliminowania nieprawidłowości na całym odcinku drogi.

W trakcie akcji policjanci są szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, nadmierna prędkość, czy wypity wcześniej alkohol.

Efekt tych działań?
W okresie od 24 sierpnia do 30 września br na całym odcinku ulicy Obwodowej policjanci drogówki ujawnili 186 naruszeń przepisów ruchu drogowego względem przekroczenia dozwolonej prędkości, dla 161 kierowców policyjna kontrola zakończyła się mandatem, a 12 kierowcom, za przekroczenie prędkości o ponad 51 km/h w obszarze zabudowanym, zatrzymano prawo jazdy.

Działania „Prędkość – Obwodowa” nadal trwają!

KPP GIŻYCKO

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze