Praktyki zawodowe w Grecji

0

W 2020 r. Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku otrzymał Akredytację Narodowej Agencji Erasmus+ na lata 2021-2027. Akredytacja jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością edukacyjną w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Dzięki temu, 31 uczniów z 3 opiekunami i 5 nauczycieli może w bieżącym roku szkolnym realizować w Grecji w miejscowości Leptokaria projekt pt. ”Strategia umiejętności zawodowych w Technikum Nr 1 w Giżycku”.

W ramach projektu, przez 2 tygodnie (25.04.-06.05.2022 r.) uczniowie klas trzecich na podbudowie gimnazjum kształcący się w zawodach technik agrobiznesu, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik reklamy i technik robót wykończeniowych w budownictwie odbywają praktyki zawodowe zgodnie z programem nauczania.

W ten sposób kształcą nie tylko umiejętności zawodowe zdobywając cenne doświadczenie, ale także doskonalą kompetencje językowe i międzykulturowe. Rozwijają, więc kompetencje twarde, tj. wiedzę i umiejętności umożliwiające realizację zadań zawodowych oraz kompetencje miękkie np. komunikatywność, kreatywność, zdolności interpersonalne czy umiejętności organizacyjne.

Z kolei pięcioosobowa grupa nauczycieli, przez tydzień (25-29.04.2022 r.) realizuje w ramach projektu kurs dotyczący zrównoważonego podejścia w edukacji oraz poznania specyfiki pracy w rzeczywistych warunkach w branży związanej z nauczanym zawodem. W efekcie uczniowie i nauczyciele, po realizacji staży, uzyskają wzrost kompetencji zawodowych.

(Informacja, foto: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze