Pracownicy z Białorusi, Indonezji i Ukrainy spotkali się z funkcjonariuszami Straży Granicznej

0

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z przedsiębiorcą zorganizowali wczoraj spotkanie szkoleniowe, dotyczące legalności zatrudnienia. Konferencja adresowana była dla cudzoziemców pracujących w jednym z zakładów produkcyjnych w powiecie mrągowskim.

Ponad 30 osób poznało praktyczne aspekty legalnego zatrudnienia cudzoziemców w Polsce. Funkcjonariusze SG omówili warunki wjazdu i pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Ponadto przekazano, Białorusinom, Indonezyjczykom i obywatelom Ukrainy procedury i formalności związane z zatrudnieniem cudzoziemców.

Podsumowano również kontrole legalności zatrudnienia cudzoziemców na terenie Warmii i Mazur.

Przedstawiono najczęściej popełnianie błędy przez pracodawców, min: zatrudnianie obcokrajowców bez wymaganego zezwolenia, bez zawarcia z nimi stosownej umowy o pracę. Właściciele firm powierzali również pracę cudzoziemcom na innych warunkach niż określone było to w zezwoleniach na pracę – informuje rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej straży granicznej mjr Mirosława Aleksandrowicz

Spotkania organizowane przez funkcjonariuszy Straży Granicznej dotyczące zatrudniania obcokrajowców cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony właścicieli firm. Natomiast uczestnicy, tak jak i w tym przypadku wzięli aktywny udział w przedsięwzięciu.

(źródło: WMOSG)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze