Pracownica apteki fałszowała recepty

0

Szczycieńscy policjanci na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali 32-letnią mieszkankę Szczytna. Kobieta podejrzana jest o to, że pracując w aptece podrabiała i realizowała recepty lekarskie na deficytowe leki. W trakcie przeszukania jej mieszkania funkcjonariusze ujawnili sfałszowane blankiety oraz recepty in blanco. Farmaceutka usłyszała już zarzuty. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek (31.03.2017) 32-letnia mieszkanka Szczytna usłyszała zarzut podrabiania
i przerabiania recept lekarskich wystawianych na deficytowe leki. Kobieta pracując w jednej z aptek na terenie miasta od lutego 2017 r. realizowała wystawione przez siebie blankiety.

Farmaceutce udało się wprowadzić do obiegu kilkanaście podrobionych recept. Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli w aptece oraz w mieszkaniu kobiety gotowe druki oraz recepty in blanco.

32-letnia aptekarka usłyszała jedenaście zarzutów, do których się przyznała. Za podrabiania i przerabianie dokumentów grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (IG/TM)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze