Pracowity początek września giżyckich strażaków

0

Początek września okazał się pracowity dla giżyckich strażaków. Od początku miesiąca zastępy interweniowały 26 razy.

Dwanaście razy działania dotyczyły likwidacji zagrożeń związanych z obecnością agresywnie zachowujących się owadów błonkoskrzydłych. Pozostałe interwencje związane były z usunięciem nadłamanych konarów drzew, trzech kolizji drogowych w wyniku których stan 2 osób wymagał przeprowadzenia badań w jednostkach ochrony zdrowia.

Użycia sprzętu ochrony układu oddechowego wymagały działania związane z wystąpieniem pożaru butli gazowej w jednym z giżyckich mieszkań oraz pożaru przyczepy kempingowej i garażu wolnostojącego w miejscowości Staświny.

W minionym tygodniu strażacy podejmowali również działania związane z pożarem sadzy w kominie. Było to pierwsze po wakacyjnej przerwie tego typu zdarzenie zapewne związane z występowaniem temperatur skłaniających do uruchomienia urządzeń grzewczych.

Wszystkim użytkownikom kotłów c.o. palenisk i instalacji grzewczych i kominowych przypominamy o obowiązkowych zabiegach konserwacyjnych i przeglądach, które pozwolą zmniejszyć ryzyko wystąpienia pożaru sadzy czy pojawienia się obecności toksycznego tlenku węgla w użytkowanych obiektach.

Opracował: st. kpt. Pupek Mateusz

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze