Pracowity dzień giżyckich policjantów. Kolizje i nietrzeźwa kierująca

0

Giżyccy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Giżycku na ulicy Królowej Jadwigi oraz w miejscowości Tros. W kolizjach uczestniczyły samochody osobowe. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący nie zachowali należytej ostrożności w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. 

Do pierwszego zdarzenia drogowego, doszło dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w miejscowości Tros na trasie Giżycko – Ryn, droga K 59 . Kierujący suzuki podczas wykonywania manewru wyprzedzania, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w prawy bok pojazdu m-ki vw golf, który wykonywał skręt w lewo. 34-letni kierowca suzuki został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych.

Do drugiego zdarzenia drogowego, doszło o godzinie 10:00 w Giżycku na ulicy Królowej Jadwigi. Tam, kierowca audi jadąc w kierunku ulicy Jagiełły został uderzony przez wycofującego z parkingu vw passata. W skutek uderzenia doszło do uszkodzenia zderzaka. 56-letni sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 220 złotych.

Również dzisiaj kilka minut  przed godziną 8:00 w miejscowości Wejdyki gm. Ryn, giżyccy policjanci zauważyli pojazd opel corsa, którego kierowca zachowywał się w dziwny sposób, zatrzymywał pojazd i ponownie ruszał. Mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę opla corsa. W trakcie wykonywania czynności okazało się, że za kierownica siedzi kobieta, 46–letnia mieszkanka Mrągowa. W trakcie rozmowy mundurowi wyczuli od kobiety woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 46-latka wsiadła za kierownicę pojazdu mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci mieszkance Mrągowa zatrzymali prawo jazdy.

Teraz 46-latka odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Za popełnione wykroczenie grozi jej kara aresztu albo grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze