Pracowite święta strażaków. Znowu płoną trawy

0

Jeden z pożarów miał miejsce w Spytkowie. 27.03.2016 r. ok. 17.15 strażacy Z OSP Spytkowo udali się dwoma wozami gaśniczymi na miejsce pożaru. Szybko udało się ugasić ogień. Gorszą sytuację strażacy zastali w miejscowości Sołdany, tam ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko i stanowił zagrożenie dla rosnącego nieopodal lasu. Do gaszenia pożaru, oprócz 2 zastępów OSP Spytkowo, skierowano również 2 zastępy OSP Kruklanki.

Również w świąteczny poniedziałek okazał się dla strażaków bardzo pracowity. Do pożaru trawy dochodzi na terenie poligonu wojskowego w Świdrach. Pierwsi na miejscu byli strażacy z OSP Spytkowo i strażacy z WSP, jednak ogień podsycany przez wiatr, stanowił bardzo duży problem, do jego gaszenia wezwano kolejne zastępy z Giżycka, Kruklanek i Kamionek. Pożar szalał na powierzchni ok 70 ha.

Strażacy z OSP Spytkowa tego dnia jeszcze dwukrotnie byli wzywani do gaszenia pożaru traw. Do obu zdarzeń doszło w Sołdanach. Na szczęście tutaj ogień udało się szybko opanować.

Przypominamy, że wypalanie traw stanowi zagrożenie dla ludzi, zwierząt i przyrody, skutkuję utratą dopłat bezpośrednich dla rolników. Sprawcy pożaru grozi grzywna, a jeśli pożar stanowił zagrożenie dla zdrowia, życia lub mienia nawet do 10 lat więzienia.

Foto,źródło: OSP SPYTKOWO

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze