PPH Kostrzewa otrzyma wsparcie na inwestycję w Giżycku

3

8 marca 2019 r. Prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA – Grzegorz Smoliński podpisał decyzję o wsparciu inwestycji, którą odebrali Wspólnicy – Tadeusz oraz Paweł Kostrzewa.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Kostrzewa spółka jawna jest pierwszą w historii firmą, która otrzymała wsparcie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na realizację inwestycji w Giżycku. W-M SSE SA istnieje od 1997 r.

Przedsięwzięcie inwestycyjne zakłada m.in.: budowę hali magazynowo-produkcyjnej, zakup nowoczesnych maszyn oraz automatyzację procesów produkcyjnych. Dzięki realizacji inwestycji zwiększone zostaną zdolności produkcyjne aktualnie wytwarzanych produktów oraz zaczną być produkowane wyroby dotychczas niebędące w ofercie przedsiębiorstwa.
W ramach przedsięwzięcia PPH Kostrzewa zainwestuje co najmniej 19 400 000 zł i zatrudni minimum 5 nowych pracowników. Projekt inwestycyjny zrealizowany zostanie na działce o powierzchni 2,4025 ha w Giżycku.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Kostrzewa spółka jawna to polska firma rodzinna założona w 1978 r. PPH Kostrzewa jest pionierem w dziedzinie produkcji automatycznych kotłów oraz palników na pellet. Jest pierwszym polskim przedsiębiorstwem, które wyprodukowało i uruchomiło w 2001 r. sprzedaż tych nowatorskich urządzeń. Oferta firmy umożliwia kompleksowe dostosowanie systemów grzewczych w oparciu o urządzenia o mocach od 8 kW do 330 kW, co pozwala na zastosowanie ich w gospodarstwach domowych, jak i obiektach przemysłowych. Produkty marki Kostrzewa znajdują odbiorców na rynku polskim oraz w większości krajów Europy.

Źródło: W-MSSE Olsztyn

3
Dodaj swój komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Obserwujący
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
endrjuMarcinLolo80 Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
endrju
Gość
endrju

Ponad 19 milionów złotych i zatrudni tylko 5 pracowników. Może i Kostrzewa ma się z czego cieszyć 🙁

Marcin
Gość
Marcin

Co znaczy: “otrzymali wsparcie” ? Mentalne ? Skoro właściciele zainwestują 19 milionów złotych to ile dostaną tego “wsparcia” ? Swoją drogą tyle kasy i tylko 5 miejsc pracy …

Lolo80
Gość
Lolo80

Żeby jeszcze ludzi szanował