Pożyczka przez Internet – jak bezpiecznie i pewnie pożyczać pieniądze w sieci?

0

Nagłe sytuacje wymagające finansowania, zdarzają się każdemu z nas i to niestety w najmniej oczekiwanych momentach. Choroba, usterka samochodu, zepsuty sprzęt AGD i wiele innych. Zderzamy się z trudną rzeczywistością, gdy brakuje gotówki, a pewnych wydatków nie da się odłożyć na później. Rozwiązaniem stają się pożyczki online.

Ich popularność nie bez powodu wciąż rośnie, a na rynku znaleźć można niezliczoną liczbę ofert. Jakie zalety niesie ze sobą pożyczka online? W jaki sposób wybrać propozycję, która w pełni usatysfakcjonuje i nie spowoduje powstania niemożliwego do spłacenia długu?

Pożyczka online i jej zalety

Ubieganie się o tradycyjny kredyt jest uciążliwe, czasochłonne i często bezowocne. Nie możemy liczyć na kwoty, które są nam potrzebne, często też bank negatywnie ocenia naszą zdolność kredytową. Okazuje się, że na duże realizacje i inwestycje musimy samodzielnie odłożyć pieniądze, ale miesiąc w miesiąc pojawiają się nieplanowane wydatki.

Część z nich pokrywamy z bieżącego wynagrodzenia, inne pozostają niezrealizowane. Są jednak i takie, które nie mogą czekać, na przykład choroba wymagająca leczenia prywatnego czy usterki podstawowych sprzętów domowych, w tym lodówki czy pralki, które potrzebują natychmiastowej wymiany. Skąd wówczas wziąć pieniądze?

Z powodzeniem można zainteresować się pożyczkami online. Lista zalet tej formy wsparcia finansowego jest naprawdę długa. Przede wszystkim o pożyczkę tego typu może ubiegać się praktycznie każdy pracujący z dobrą historią kredytową. Oferty instytucji pozabankowych różnią się od siebie, ale są coraz bardziej kuszące i korzystne dla tych osób, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki.

Często zmagamy się z coraz większymi potrzebami życiowymi, na które nie wystarcza comiesięcznych finansów. Nie chodzi tylko o finansowanie kwestii niecierpiących zwłoki, ale i chęć zorganizowania wczasów dla całej rodziny, umożliwienie dziecku skorzystania ze szkolnej wycieczki, chęć sfinansowania kursu zawodowego dla siebie lub opłacenia studiów dla dorastającej osoby, która jeszcze nie jest w stanie utrzymać się samodzielnie. Takie potrzeby mnożą się w szybkim tempie, zdecydowanie nieadekwatnym do tego, w jaki sposób wzrastają wynagrodzenia i rosną koszty życia.

Wygodnie, bez wychodzenia z domu

Odwiedzanie kolejnych punktów stacjonarnych, by porównać dostępne oferty pożyczek, staje się czasochłonne i uciążliwe. Co więcej, opuszczając próg jednej firmy, wędrując do kolejnej, szybko zapominamy najważniejsze informacje, a nie wszystko zdążyliśmy zapisać. Nie mamy szansy porównać przynajmniej kilku ofert, by dobrze wybrać. Szybkie pożyczki online rozwiązują ten problem.

O wsparcie finansowe w tej formie można się ubiegać bez wychodzenia z domu. Najczęściej wystarczy wypełnienie formularza internetowego, w którym podaje się podstawowe dane i pozostawia numer telefonu do siebie. W krótkim czasie oddzwania doradca i można dopełnić reszty formalności, po podjęciu decyzji odnośnie wyboru konkretnego produktu finansowego.

Łatwiej, szybciej i przede wszystkim bardziej świadomie podejmujemy decyzje, gdy mamy na to czas. Siedząc w domu, na wygodnym fotelu czy kanapie z laptopem na kolanach, nie przejmujemy się upływem czasu, nasłuchującymi klientami czy długą kolejką. Nie trawi nas stres, zmęczenie, zniecierpliwienie, które niekorzystnie wpływają na podejmowane decyzje. W skupieniu i spokoju przyglądamy się wyszukanym ofertom, jakie stanowią pożyczki internetowe. Mając już kontakt telefoniczny z doradcą, możemy rozmawiać do woli i pytać, by rozwiać powstałe wątpliwości.

W jaki sposób właściwie dobrać produkt finansowy?

Musimy określić własne potrzeby, ale i realnie ocenić możliwości finansowe. Pożyczka ma nas wspomóc, umożliwić szybką realizację rozmaitych zobowiązań wymagających poniesienia kosztów, ale nie narazić na powstanie długów. Przemyślany wybór, przeanalizowanie oferty, sprawdzenie firmy przed podpisaniem umowy, to podstawa.

Pośród wielu stron internetowych należących do instytucji oferujących pożyczki internetowe, można znaleźć przykładowe kalkulatory, na przykład tutaj https://www.zaplo.pl/. Mając wiedzę, jaka kwota jest niezbędna do pożyczenia, wstępnie sprawdzamy, na jaki czas będzie można ją pożyczyć, ile będą wynosiły comiesięczne raty. Uzyskujemy zwykle informacje odnośnie całkowitego kosztu pożyczki oraz sumarycznej kwoty, którą trzeba będzie zwrócić na określonych warunkach. Można samodzielnie przeanalizować różne wersje spłat, by jak najlepiej dopasować produkt do własnych potrzeb.

Na co zwracać uwagę? Firm oferujących pożyczki internetowe wyrasta niczym grzybów po deszczu. Dobrze jest sprawdzić, czy interesująca nas firma widnieje w rejestrze przedsiębiorców KRS. Na ile przejrzyste są warunki pożyczki, wszystkie zapisy umowy. Dokumenty, które mają zostać podpisane, nie powinny pozostawiać jakichkolwiek wątpliwości. Muszą być w 100% jasne dla klienta. Im więcej niewiadomych, a do tego utrudniony kontakt czy mało profesjonalne podejście doradców, tym większa pewność, że oferta może być nieprawdziwa.

Warto poszukać opinii innych klientów. Przewertować stronę internetową wybranej firmy, prowadzony fanpage, na którym najłatwiej znaleźć oceny i komentarze osób, które miały już okazję skorzystać z usług.

Przeglądanie ofert

Zapoznanie się ze wszystkimi ofertami, jakie są do znalezienia w Internecie, jest po prostu niemożliwe. Przekopanie się już przez kilka czy kilkanaście propozycji, zajmuje sporo czasu. Ułatwieniem w przeglądaniu i porównywaniu ofert, są różnego rodzaju rankingi oraz porównywarki. Warto szukać jak najświeższych zestawień, by móc liczyć na bieżące informacje, ale i opinie.

Korzystanie z porównywarki opiera się przeważnie na określeniu kryteriów, które są dla nas kluczowe, i na tej podstawie wyszukiwane są dopasowane oferty. To sposób na wstępną selekcję, która minimalizuje czas niezbędny do zapoznania się z propozycjami rozmaitych instytucji. Uzyskuje się bowiem tylko wyniki ściśle odpowiadające zadanym kryteriom.

Formalności, które stają się bardzo proste

Pożyczki internetowe to w dużej mierze krótki czas uzyskania wsparcia finansowego, ale i formalności ograniczone do minimum. Najczęściej wystarczy posiadać dokument potwierdzający tożsamość oraz numer konta bankowego. Niekiedy wymagane są zaświadczenia o dochodach, jednak nawet osoby mające już na swoim koncie jakieś pożyczki czy kredyty, jak i te zmagające się z długami, mogą znaleźć propozycje dla siebie.

Wszystko zaczyna się od jednego formularza internetowego, rozmowy telefonicznej, a i całą resztę można zrealizować bez wychodzenia z domu. Dobrze jest sprawdzić również procedurę udzielania pożyczek, a już obowiązkowo warunki spłaty, możliwość odroczenia rat, przesunięcia terminu lub wcześniejszego zwrotu pożyczonych pieniędzy. To wszystko składa się na końcową ofertę, ale i decyduje o tym, czy uda się bezproblemowo i najlepiej w wyznaczonym terminie, oddać całą pożyczoną kwotę wraz z dodatkowymi zobowiązaniami, jak na przykład odsetki.

Nieplanowane wydatki? Oferta wakacji last minute? Konieczność naprawy usterki? Nie trzeba już szukać znajomych czy rodziny, którzy poratują. Pożyczki internetowe dają szansę na załatanie domowej dziury budżetowej, na jasnych i prostych warunkach, dla każdego.

Artykuł sponsorowany przez Zaplo sp. z o.o.

- R e k l a m a -