Pozory mylą, dowód nie

0

Giżyccy policjanci wspólnie z dyrektorem Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej i Strażą Miejską w Giżycku przeprowadzili działania profilaktyczno – edukacyjne pn. „Odpowiedzialny sprzedawca – Pozory mylą, dowód nie”, które były skierowane do właścicieli i sprzedawców placówek handlowych.

Akcja pn. „Odpowiedzialny sprzedawca – Pozory mylą, dowód nie” została przeprowadzona dzisiaj, 21 marca na terenie Giżycka, jej celem była edukacja sprzedawców napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych poprzez zwrócenie szczególnej uwagi na to, że dorosły wygląd klienta nie oznacza jego pełnoletności. Istotnym przekazem działań jest fakt, że dowody osobiste są wydawane osobom, które nie ukończyły 18 roku życia. Stąd przy zakupie wszelkiego rodzaju alkoholu lub tytoniu istotne jest, aby sprzedawcy zwracali uwagę na zamieszczoną w dokumencie osobistym datę urodzenia.

Działania również mają na celu zwrócenie uwagi, że w przeciwdziałaniu sprzedaży alkoholu i tytoniu małoletnim duży wpływ ma właściwa postawa i reakcja dorosłych świadków takiego zdarzenia. Z punktu widzenia Policji, istotnym celem jest zwrócenie społecznej uwagi na problem picia alkoholu i palenia papierosów przez dzieci i młodzież oraz wzmocnienie dezaprobat na tego typu problem.

Aktywność policjantów w trakcie działań ma na celu skupiać się na edukacji sprzedawców, właścicieli placówek handlowych, którzy sprzedają/podają alkohol i wyroby tytoniowe.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze