Pożegnanie dowódcy 15. GBZ

0

15 listopada 2019 r. na terenie kompleksu koszarowego w Giżycku odbyło się uroczyste pożegnanie dowódcy 15. GBZ gen. bryg. Norberta Iwanowskiego.

W obecności Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Krzysztofa Radomskiego, posłów, przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, dowódców i szefów jednostek i instytucji wojskowych, duchowieństwa, środowisk kombatanckich oraz przedstawicieli instytucji, stowarzyszeń  i organizacji pozarządowych Giżycka, weteranów oraz żołnierzy i pracowników wojska, dowódca 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Norbert Iwanowski pożegnał się ze sztandarem 15. GBZ.

Dowódca 15. GBZ w swoim przemówieniu podziękował żołnierzom 15. GBZ za ich służbę: Zawiszacy!!! Dzień pożegnania jest najlepszą okazją, aby podziękować wszystkim żołnierzom i pracownikom brygady za waszą służbę i pracę, za wzorowe wypełnianie obowiązków, za starania i wysiłek, aby Nasza brygada cieszyła się społecznym zaufaniem i była traktowana przez przełożonych, jako najwyższej rangi partner. Przyjmijcie podziękowanie za Waszą postawę, wiedzę i zaangażowanie w służbę dla dobra 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i Sił Zbrojnych”, „Panie, Panowie Oficerowie, Podoficerowie, Żołnierze dowodzenie Wami było dla mnie zaszczytem. Dziękuję!”.

Generał brygady Norbert Iwanowski decyzją Ministra Obrony Narodowej wyznaczony został na inne stanowisko służbowe. Mowa o funkcji Szefa Zarządu P-2 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Obowiązki dowódcy 15 GBZ czasowo przejął dotychczasowy zastępca dowódcy brygady, pułkownik Bogdan Rycerski.

Źródło: 15. GBZ, tekst: kpt. Martyna Kupis, foto: plut. Bartek Grądkowski, szer. Adrian Staszewski

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze