W jednym z budynków na terenie szpitala w Giżycku wybucha pożar. Ogień pojawia się na dolnych kondygnacjach budynku, płonął pomieszczenia. Są ranni i potrzebna jest natychmiastowa pomoc. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń służb ratunkowych z Giżycka, jakie zostały zorganizowane przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku.

Dzisiejsze manewry miały służyć temu, aby wszystkie służby w mieście: straż pożarna, policja, pogotowie przećwiczyły wspólne działanie na wypadek zagrożenia. Według scenariusza w jednym z budynków znajdujących się na terenie szpitala w Giżycku wybucha pożar. Ogień pojawia się na dolnych kondygnacjach budynku w piwnicy, gdzie doszło do wybuchu butli z gazem. Są ranni i potrzebna jest natychmiastowa pomoc osobom poszkodowanym w wyniku zaistniałego zdarzenia. Głównym zadaniem i celem akcji dla strażaków jest ocena zagrożenia, ewakuacja osób i udzielenie im niezbędnej pomocy przedmedycznej.

Natomiast policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku skupili swoją uwagę na dokonaniu kontroli kierowców oraz ich stosowania się, bądź nie do sygnalizatora świetlnego znajdującego się przy ulicy Warszawskie w rejonie budynku Straży Pożarnej, który nadaje sygnał czerwony w momencie wyjazdu wozów strażackich w związku z nagłą interwencją, jak i zabezpieczenie wjazdów i wyjazdów w rejonie zagrożenia – w tym przypadku pożaru budynku oraz nie dopuszczenie osób postronnych na teren zagrożenia.

KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze