Pożar w parku handlowym przy ul. Przemysłowej. Na szczęście to tylko ćwiczenia

0
fot. KPPSP Giżycko

We wtorek, 13 grudnia strażacy z JRG w Giżycku oraz OSP Spytkowo i Wojskowej Straży Pożarnej doskonalili umiejętności prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w obiekcie użyteczności publicznej.

O godzinie 09:08 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku wpłynęło zgłoszenie o pożarze i zadymieniu w jednym z obiektów parku handlowego przy ulicy Przemysłowej. W zgłoszeniu zawarto również informację o podejrzeniu obecności osób poszkodowanych, które nie zdołały się ewakuować.

Do głównych celów ćwiczeń należało doskonalenie umiejętności prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych obiektach użyteczności publicznej z uwzględnieniem warunków zimowych, a także współpracy z jednostkami Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. Istotnym elementem założenia było również utrwalenie zasad, procedur i technik ratowniczych dotyczących udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy – mówi rzecznik prasowy, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku st. kpt. Mateusz Pupek.

fot. KPPSP Giżycko

Po zakończeniu ćwiczeń strażacy udali się na zapoznanie z obiektem w celu rozpoznania ewentualnych zagrożeń i możliwości prowadzenia działań podczas wystąpienia realnego zagrożenia.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze