Pożar w miejscowości Szymonka gm. Ryn

1

Na naszą skrzynkę mailową kontakt@gizycko.info otrzymaliśmy informację, o pożarze do którego doszło dziś w miejscowości Szymonka (gmina Ryn).

W miejscowości Szymonka koło Giżycka wybuchł pożar w budynku mieszkalnym. Policjanci, którzy byli na miejscu przed przyjazdem Straży Pożarnej uratowali z płomieni kobietę, która znajdowała się w środku. Pozostali domownicy zdążyli uciec, ale bali się po nią wrócić – pisze Czytelniczka. 

Jak poinformował kpt. Mateusz Pupek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku:

– Ogień wybuchł w jednym z trzech mieszkań i rozprzestrzenił się na pozostałą część obiektu. W chwili przybycia zastępów ogień zniszczył drewnianą konstrukcję dachu pokrytego eternitem. Czworo mieszkańców  opuściło obiekt przed przybyciem służb ratowniczych. Jedna z osób będąca pod wpływem zdarzenia  została przetransportowana do szpitala , pozostali mieszkańcy nie odnieśli obrażeń. Na miejscu zdarzenia pracowało 10 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, którymi przybyło 36 strażaków, a także Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja, która wyjaśnia okoliczności zdarzenia.   

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ko

Panie kapitanie, a czemu nic pan nie mówi o tym, ze policjanci uratowali kobietę za czym przyjechała straż. Wstyd!!!