Pożar mieszkania przy ul. Warszawskiej w Giżycku

0

Policjanci z wydziału kryminalnego wyjaśniają przyczyny i okoliczności pożaru mieszkania, do którego doszło w poniedziałek (07.12.2020r.) w Giżycku przy ulicy Warszawskiej. Spaleniu uległ pokój i kuchnia. Do szpitala trafił 35-latek.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (07.12.2020r.) około godziny 20:00. Informację o pożarze mieszkania na drugim piętrze w budynku wielorodzinnym otrzymał oficer dyżurny. Niezwłocznie na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu obecni już byli strażacy, którzy prowadzili akcję gaśniczą.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w mieszkaniu prawdopodobnie przebywały trzy osoby, kobieta i dwóch mężczyzn. Wszyscy byli w stanie upojenia alkoholowego. Na całą sytuację zareagował sąsiad, który wyniósł z mieszkania leżącego na podłodze 35-latka. Natomiast kobieta i drugi mężczyzna wyszli z mieszkania o własnych siłach.

Zostali ewakuowani wszyscy mieszkańcy, łącznie ewakuowano 20 osób w tym pięcioro dzieci. Po zakończeniu akcji gaśniczej mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań. 35-latek w stanie nieprzytomnym został przewieziony do szpitala w Giżycku, a 19-letnia kobieta i 25-letni mężczyzna zostali zatrzymani w policyjnej celi do wytrzeźwienia. Teraz policjanci z wydziału kryminalnego ustalają okoliczności i przyczyny pożaru.

fot. OSP Spytkowo
fot. OSP Spytkowo
fot. OSP Spytkowo
fot. OSP Spytkowo
fot. OSP Spytkowo

Źródło: KPP Giżycko (ich/kh)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze