Pożar domu w Spytkowie

0
fot. OSP Spytkowo

4 maja Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Spytkowie (gmina Giżycko).

Strażacy informację o pożarze otrzymali o godzinie 12:14, a już 4 minuty później na miejscu zdarzenia były pierwsze zastępy ratowników.

Okazało się, że pożar powstał i rozwinął się na poddaszu budynku. Proces spalania przebiegał na tyle intensywnie, że ogień wydobywał się poprzez otwory okienne oraz pokrycie dachu. Na miejsce zdarzenia zadysponowano siły Komendy Powiatowej PSP w Giżycku, a także jednostki OSP Spytkowo i OSP Kruklanki, w sumie 25 strażaków. W trakcie rozpoznania ustalono, że 3 mieszkańców ewakuowało się samodzielnie jeszcze przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej – przekazuje st. kpt. Mateusz Pupek, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu 4 prądów gaśniczych. Strażacy udzielili także pomocy medycznej i wsparcia psychicznego dla jednej z osób zamieszkujących w obiekcie, jednak zespół ratownictwa medycznego nie podjął decyzji o potrzebie jej hospitalizacji.

W trakcie trwających 5 i pół godziny działań strażacy wynieśli znajdujące się na parterze mienie, niezbędne okazało się również wykonanie prac rozbiórkowych konstrukcji dachu w celu dotarcia do tlących się jego elementów – dodaje st. kpt. Mateusz Pupek. 

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze Policji.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze