Pożar dachu budynku Starostwa Powiatowego w Giżycku przy ul. gen. Zajączka

2
fot. OSP Spytkowo

We wtorek (24 października) wieczorem doszło do pożaru poddasza w budynku Starostwa Powiatowego w Giżycku przy ul. gen. Zajączka 2. W budynku mieści się m.in. Wydział Budownictwa oraz Wydział Geodezji i Gospodarki Gruntami. 

Akcja gaśnicza trwała około 3 godzin i brało w niej udział 10 zastępów straży pożarnej. 

Spaleniu uległo część konstrukcji dachowej oraz dwa pomieszczenia. W akcji gaśniczej został wykorzystany dron z termowizją, który monitorował temperaturę pożaru oraz potencjalne zarzewia ognia – relacjonują druhowie z OSP Miłki. 

Na chwile obecną trwa szacowanie strat, a wyjaśnieniem przyczyn pożaru zajmuje się policja. 

Jak poinformowało Starostwo Powiatowe w Giżycku, w związku z wczorajszym pożarem podjęto decyzję o zamknięciu wydziałów budownictwa i geodezji, które znajdują się w budynku. Wydziały będą zamknięte do odwołania. 

Wszystkich klientów Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami oraz Wydziału Budownictwa prosimy o składanie dokumentacji i wniosków do sekretariatu Starostwa Powiatowego w Giżycku przy ul. Al. 1 Maja 14 (na parterze w pokoju nr 10). O przywróceniu funkcjonowania obu wydziałów w budynku przy ul. Zajączka 2 bezzwłocznie Państwa poinformujemy – czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Giżycku. 

(PTS, fot. OSP Miłki, OSP Spytkowo) 

(kliknij w zdjęcie, aby powiększyć)  

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Geodeta

To jestem bardzo ciekawy co za dokumentacja spłonęła bezpowrotnie.

m.k.

taki przypadek, no no, nie do wiary…