Powraca odpłatność za przejazd autobusami w komunikacji miejsko-gminnej

3

Komunikacja miejsko-gminna w Giżycku i gminie Giżycko będzie bezpłatna tylko do 22 lipca 2020r.  Od 23 lipca opłaty za przejazd zostaną przywrócone. 

Komunikat w tej sprawie wydał Gminny Zakład Komunalny w Bystrym:

Od 23 lipca 2020r. powraca ODPŁATNOŚĆ za bilety w komunikacji autobusowej miejsko-gminnej.

Pan Burmistrz Miasta Giżycka, tłumacząc trudną sytuacją finansową Miasta, wnioskował o zmniejszenie kosztów funkcjonowania komunikacji autobusowej. Realizując prośbę, zrezygnowano z kursów po godzinie 18.00, zlikwidowano linię nr 25 oraz kursy w weekendy, z wyjątkiem dojazdu do cmentarza.

Pan Wojciech Karol Iwaszkiewicz złożył wniosek o zmniejszenie wysokości dopłaty Miasta do utrzymania komunikacji zbiorowej do poziomu 320 000 zł (w 2019r. dopłata wynosiła około 800 000 zł). Gminny Zakład Komunalny w Bystrym przesłał propozycję dalszej redukcji linii autobusowych, która uwzględniała poziom możliwości finansowych Miasta Giżycka.

Pomimo znacznego zmniejszenia kosztów funkcjonowania komunikacji autobusowej do wnioskowanego poziomu, 30 czerwca Pan Burmistrz złożył WYPOWIEDZENIE porozumienia o wspólnej realizacji transportu zbiorowego, ze skutkiem na dzień 31 grudnia 2020 roku.

Biorąc powyższe pod uwagę, Radni Gminy Giżycko podjęli uchwałę o powrocie do odpłatności za korzystanie z komunikacji autobusowej.”

Źródło: GZK Bystry 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
No tak

Czas najwyższy. Za darmo to sobie rowerem jeździć można.

witam

to jak majom ludzie dojezdzac do domu po pracy
jak nie bedzie kursował o 19 34 i w soboty

alek

jak będzie odpłatna to pewnie będą jeździły normalnie. cóż ewidentny przykład jak wyborcy dali się złapać na kiełbasę wyborczą