Powołanie mł. bryg. Tomasza Siemieniuka na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku

0
Reklama

W dniu 24 listopada 2020 r. w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Olsztynie mł. bryg. Tomasz Siemieniuk otrzymał  akt powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku. Wręczenia dokonał Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP – nadbryg. Tomasz Komoszyński w obecności swojego zastępcy st. bryg. Adama Jastrzębskiego.

Mł. bryg. Tomasz Siemieniuk służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 1997 r. jako słuchacz Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie. Po której ukończeniu w roku 1999 pełnił służbę w Ośrodku Szkolenia w Łapach, gdzie zajmował stanowiska dowódcy zastępu, oraz specjalisty ratownika. W 2002 r. zajmował stanowiska młodszego inspektora oraz dowódcy zmiany w Komendzie Powiatowej PSP w Mońkach.

Młodszy brygadier Tomasz Siemieniuk  ukończył  magisterskie studia cywilne w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku, a następnie w roku 2013 studia podyplomowe dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W 2019 r. awansował na stanowisko  dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej w Mońkach, a 30 września 2020 r. przejął obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku.

Opracował: st. kpt. Pupek Mateusz

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze