Powiatowy Konkursu Kolęd i Pastorałek w Wilkasach [ZDJĘCIA]

0

Tegoroczne obchody święta Trzech Króli można było spędzać na orszakach, spacerach lub w swoich domach. Zespół Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji chętnych zaprosił natomiast do udziału w III już edycji Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Moja pastorałka”.

Do rywalizacji stanęło ponad 20 wykonawców pochodzących z gmin Giżycko, Miłki i Wydminy, których czujnym okiem i uchem oceniało jury z Ewą Sobocińską, nauczycielką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, katechetką Marzeną Szełemej i wójtem Markiem Jasudowiczem w składzie.

Komisja tradycyjnie brała pod uwagę dobór repertuaru, muzykalność, intonację, dykcję, walory wokalne, indywidualne podejście do interpretacji oraz ogólne wrażenie artystyczne. Współzawodnictwo odbyło się w czterech kategoriach solistów i dwóch zespołowych. Oprócz grup dziecięcych i młodzieżowych na scenie pojawiła się liczna schola z kościoła św. Rafała Kalinowskiego w Wilkasach z doskonale znanym z musicalu „Metro” utworem „Uciekali, uciekali”, który nuciła cała widownia. Dyplomy i nagrody wręczali wójt Marek Jasudowicz i dyrektor GOKiR Ewa Sobieska.

Spodobało nam się, że uczestnicy śpiewali wiele ciekawych i nieznanych pastorałek, i – co ciekawe – że prezentowaliście je w tak dużej liczbie zwrotek – podkreśliła przewodnicząca jury. – W muzyce powinniśmy umieć wyrazić nasze uczucia i pragnienia. Jeżeli potrafiliście wszystkich w ten sposób zaczarować, to już wygraliście całe współzawodnictwo.

Naprawdę było przepięknie – dodała Ewa Sobieska, dyrektor GOKiR. – Jak śpiewamy na chwałę Panu nasze serca i dusze się cieszą.

WYNIKI KONKURSU:

* Kategoria do 9 lat:
Miejsce I: Iga Styczyńska
Miejsce II: Lena Sokołowska
Miejsce III: Nikola Peliszko
Wyróżnienie: Hanna Zawadka

* Kategoria 10-12 lat:
Miejsce I ex aequo: Zuzanna Jakubowska i Nikolina Pietrzak
Miejsce II: Aurelia Kowalewska
Miejsce III: Alicja Tarara i Zuzanna Czerwińska
Wyróżnienia: Oliwia Zawadka i Helena Borowik

* Kategoria 13-16 lat:
Miejsce I ex aequo: Anita Fijałkowska i Amelia Somionka
Miejsce II ex aequo: Julia Koncewicz i Jacek Mycak

* Kategoria open:
Miejsce I: Żaneta Bucholska
Miejsce II: Beata Mycak

* Zespoły dziecięce:
Miejsce I: Fantazja
Miejsce II: Zespół Pieśni i Tańca „Niegocin”

Zespoły młodzieżowe i dorosłych:
Miejsce I: Złote Nutki
Miejsce II: Schola Wilkasy

(kliknij zdjęcie, aby powiększyć)

(Tekst, fot.: GOKiR Wilkasy) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze