Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego w ZSEiI

0

23 marca 2023 r. w ZSEiI odbył się Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego Deutsch ist in pod hasłem “Es gibt Schüler, die Deutsch mögen”.

Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach – szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Gospodarzem tego wydarzenia był Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych a organizatorem Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Giżycku.

Celem konkursu było:
a) umożliwienie uczniom pokazania swoich mocnych stron,
b) kształtowanie umiejętności lingwistycznych i komunikacyjnych,
c) propagowanie nauki języka niemieckiego,
d) rozwijanie zainteresowania językiem niemieckim oraz poszerzanie wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych,
e) promowanie pracy szkół i nauczycieli.

Do rywalizacji stanęli uczniowie pięciu szkół podstawowych z klas 7 i 8 (Szkoła Podstawowa nr 1 w Ełku, Szkoła Podstawowa nr 5 im. M. Konopnickiej w Ełku, Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Jana Pawła II w Giżycku, Szkoła Podstawowa nr 4 im. I Dywizji Piechoty w Giżycku i Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Jagiellończyka w Wilkasach) i siedmiu szkół ponadpodstawowych z klas 1 i 2 (Zespół Szkół Zawodowych w Giżycku, Zakład Doskonalenia Zawodowego w Giżycku, I Liceum Ogólnokształcące w Giżycku, II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie, Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku, Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie w czasie 60 minut testu leksykalno-gramatycznego składającego się w zależności od kategorii z 75 lub 100 pytań.

Z przyjemnością informujemy, że pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych, zdobyła uczennica klasy 1i naszej szkoły Milena Franke z wynikiem 96%. Gratulacje!

Dziękujemy Pani Małgorzacie Lasota za organizację oraz uczniom z klas 4ibg i 4m za pomoc przy przeprowadzeniu konkursu.

Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych im. KEN w Giżycku

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze