Powiatowe obchody Święta Policji w Giżycku (fot. KPP Giżycko)

6 sierpnia w budynku Komendy Powiatowej Policji w Giżycku odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji. Uroczystość była okazją, do wyróżnienia najbardziej zasłużonych, awansowania policjantów na wyższe stopnie, a także podziękowania wszystkim za ich służbę i zaangażowanie.

Gospodarzem uroczystości był insp. Przemysław Rawa Komendant Powiatowy Policji w Giżycku. Zgodnie z policyjnym ceremoniałem uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku nadinsp. Tomaszowi Klimkowi Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie, który zaszczycił swoją obecnością giżyckich policjantów.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego wystąpił insp. Przemysław Rawa Komendant Powiatowy Policji w Giżycku, w przemówieniu podziękował policjantom za wzorową, sumienną służbę oraz zaangażowanie funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu giżyckiego.

Słowa podziękowania także Komendant przekazała rodzinom funkcjonariuszy za cierpliwość, wyrozumiałość i codzienne wsparcie. Podziękował przedstawicielom lokalnych samorządów, które finansowo i rzeczowo wspierają giżycką policję oraz za ich przychylny stosunek do Policji, do spraw porządku i bezpieczeństwa publicznego.

W tym roku z okazji Święta Policji, Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Medalem Złotym „Za Długoletnią Służbę” odznaczony został asp. szt. Jarosław Zieliński.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji BrązowąOdznaką „Zasłużony Policjant” wyróżnił podkom. Mariusza Bielewskiego. Odznaczenie to nadawane jest policjantowi w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, którymi przyczynił się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz bezpieczeństwa lub porządku publicznego.

Także w tym roku na wyższy stopień policyjny został mianowany insp. Przemysław Rawa Komendant Powiatowy Policji w Giżycku.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant” wyróżnił nadkom. Sławomira Ozygała Pierwszego Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Giżycku. 

Odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne wręczył nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie.

Awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymali:

Na komisarza Policji:

podkom. Jacek Tarnacki

podkom. Kamil Kubach

Na aspiranta sztabowego Policji:

st. asp. Marek Arasimowicz

st. asp. Daniel Liszewski

Na starszego aspiranta Policji:

asp. Jacek Houbowicz

asp. Michał Ciesiński

asp. Magdalena Koper

asp. Mariusz Jabłoński

asp. Joanna Urbanowicz

asp. Joanna Czaplińska

asp. Iwona Chruścińska

asp. Karol Romanowicz

Na aspiranta Policji:

mł. asp. Iwona Liszewska

mł. asp. Maciej Magiera

mł. asp. Radosłąw Bałtulis

mł. asp. Grzegorz Fiedczak

Na młodszego aspiranta Policji:

sierż. szt. Izabella Kamińska

Na sierżanta sztabowego Policji mianowano:

st. sierż. Adam Lachowicz

Na starszego sierżanta Policji:

sierż. Aleksandra Neumann

sierż. Marta Przybyszewska-Kozłowska

sierż. Michał Gajewski

Na stopień sierżanta Policji:

st. post. Anna Dunin Borkowska

st. post. Hubert Węcek

st. post. Mariusz Szepel

Na stopień starszego posterunkowego Policji:

post. Patryk Kunko

Po wręczeniu odznaczeń i aktów mianowania wiele ciepłych słów i życzeń skierowanych do policjantów przekazał Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasza Klimka, który bardzo ceni trud i zaangażowanie w służbę giżyckich policjantów, także życzenia skierował pod adresem pracowników cywilnych dzięki, którym sprawność funkcjonowania formacji w dużej mierze zależy właśnie od nich.

Wszystkim Policjantom i Pracownikom giżyckiej komendy z okazji ich święta życzymy satysfakcji zarówno zawodowej, jak i osobistej!!!

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Viper

Przepraszam bardzo, czy to jakaś impreza przebierańców?
Co oni mają założone na twarzach?