Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2024

0
fot. KPP Giżycko

Powiatowy turniej BRD odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Jana Pawła II w Giżycku. Powiat giżycki w kolejnym etapie reprezentować będą uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Janusza Korczaka w Giżycku oraz Szkoły Podstawowej im. Bojowników o Polskość Warmii i Mazur w Rynie.

We wtorek (7 maja) w Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Jana Pawła II w Giżycku odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2024. Do eliminacji przystąpiło sześć szkół z powiatu giżyckiego w dwóch grupach wiekowych.

Na początku wszystkich uczestników i gości powitała Pani Ewa Ostrowska Burmistrz Miasta Giżycka, Pan Mateusz Sieroński Wicestarosta Giżycki oraz Pani Marina Rudis-Rodak Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Jana Pawła II w Giżycku.

Następnie głos zabrał Pan Mirosław Boć, który omówił regulamin i zasady turnieju. Po uroczystym rozpoczęciu uczniowie przystąpili do części teoretycznej oraz praktycznej turnieju.

Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwali policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz roweru jako środka transportu. Poprzez turniej propagowany jest sport i rekreacja, a także wskazywane są wzorce partnerskiego zachowania wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Po zaciętej i pełnej emocji rywalizacji wyniki eliminacji powiatowych ukształtowały się następująco:

Grupa młodsza:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Bystrym

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Rynie

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Staświnach

V miejsce – Szkoła Podstawowa w Kruklankach

Grupa starsza:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Rynie

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Giżycku

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Bystrym

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Kruklankach

V miejsce – Szkoła Podstawowa w Staświnach

Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat gizycki w finale Turnieju BRD na szczeblu wojewódzkim.

Wszyscy uczestnicy turnieju, którzy stanęli do rywalizacji, otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe i upominki ufundowane przez organizatorów i partnerów turnieju. Specjalne podziękowania kierujemy do władz i pracowników Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Jana Pawła II w Giżycku, którzy gościli w murach swojej placówki wszystkich uczestników turnieju.

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze