Potrącenie rowerzysty na ul. Warszawskiej. Kolizja na ul. Obwodowej i Suwalskiej

2

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał sprawca kolizji, do której doszło wczoraj w Giżycku na skrzyżowaniu ulic Obwodowej z Suwalską. Natomiast dwie godziny wcześniej na ulicy Warszawskiej doszło do potrącenia rowerzysty. 

Do pierwszego zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 14:00 w Giżycku na ulicy Warszawskiej. Rowerzysta, który jechał ścieżką dla rowerów został potrącony przez wyjeżdżający za zabudowań kierującego Skodą. Funkcjonariusze przebadali uczestników zdarzenia na zawartość alkoholu. Na szczęście nikt nie był pod działaniem alkoholu. 78-letni rowerzysta został przetransportowany do szpitala w Giżycku. Po konsultacji lekarskiej okazało się, że nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. Sprawca tego zdarzenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych.

Ponad dwie godziny później, około godziny 16:30 funkcjonariusze zostali wezwani do innego ze zdarzeń drogowych również w Giżycku na skrzyżowaniu ulic Obwodowej i Suwalskiej. Tam kierujący samochodem ciężarowym marki Star nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył Opla, który czekał na wjazd na ulicę Obwodową. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowców okazało się, że kierujący samochodem ciężarowym miał w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu. Ponadto nie posiadał przy sobie dowodu rejestracyjnego, polisy ubezpieczenia OC i uprawnień do kierowania kategorii C. Na szczęście i tym, razem nikomu nic się nie stało, uszkodzone zostały jedynie samochody.  Sprawca tego zdarzenia stracił już prawo jazdy i  będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości.

KPP Giżycko

2
Dodaj swój komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Obserwujący
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
taksiarzŚwiadek Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
taksiarz
Gość
taksiarz

zaczął się sezon rowerowy, niektórzy jeżdżą jak święte krowy!

Świadek
Gość
Świadek

Warszawska. Kiedy mamy skręt bądź wyjeżdza sie z zabudowań niema ścieżki rowerowej i stosuje się tam zasadę prawej ręki.