Potrącenie na przejściu dla pieszych i zatrzymane prawa jazdy

2

Jeden z mieszkańców Giżycka  nie najlepiej zaczął „majówkę”. Został potrącony na przejściu dla pieszych w centrum miasta.

Zdarzenie miało miejsce w piątek kilka minut po godz. 20:00 na ulicy Olsztyńskiej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący fordem galaxy zjeżdżając z ronda w ulice Olsztyńską, nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który przechodził przez przejście dla pieszych. Po przybyciu Pogotowia Ratunkowego na miejsce zdarzenia, okazało się, że mężczyźnie nic się nie stało i mógł wrócić do domu. Kierujący tłumaczył, że nie zauważył pieszego. Na szczęście prowadził swoje auto z prędkością, która nie spowodowała poważnych obrażeń u potrąconego. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowca został ukarany mandatem karnym i punktami karnymi.

Z rozsądną prędkością w obszarze zabudowanym na pewno nie poruszali się kierujący, którym funkcjonariusze z giżyckiej drogówki zatrzymali w sobotę uprawnienia. Pierwszy kierowca został zatrzymany kilka minut przed godz. 19:00. To 41-letni mieszkaniec Kruklanek, który pędził oplem mokka z prędkością 105 km/h, przekraczając dozwolona prędkość w terenie zabudowanym o 55 km/h. Drugi kierujący – 40-letni giżycczanin – został zatrzymany do kontroli pół godziny później, po tym jak w Giżycku na ulicy Obwodowej prowadził swoje BMW z prędkością 135 km/h. Obaj kierowcy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące, a także zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie 400 i 500 złotych oraz otrzymali po 10 pkt. Karnych.

KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Anonimowo

W sumie jo

Anonimowo

przecie to rondo przy XXX-lecia 😛