Potrącenie kobiety na skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Smętka

6

Giżyccy policjanci, ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z ulicą Smętka w Giżycku.

Do zdarzenia doszło w czwartek (29.03) ok. godziny 9.00, na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Smętka w Giżycku. Kierujący pojazdem osobowym, tj. 20 – letni mieszkaniec Giżycka jadąc ulicą Kościuszki od ulicy Wodociągowej w stronę ulicy I – go Maja, nie zachował szczególnych środków ostrożności w wyniku czego potrącił kobietę, 60 – letnią mieszkankę Giżycka, korzystającą z przejścia dla pieszych. W wyniku tego zdarzenia kobieta doznała urazu głowy oraz miednicy. Na miejscu policjanci udzielili kobiecie pierwszej pomocy, wezwali zespół karetki pogotowia ratunkowego, który odwiózł ją do szpitala. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a szczegółowe przyczyny zdarzenia zostaną wyjaśnione w trakcie dalszych policyjnych czynności.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ada pieszy i kierowca.

Tamto przejście jak i przy Batorym ten sam kłopot. Duże natężenie. Fakt pieszy na pasach ma pierwszeństwo ale często wyskakują ścinają przejście że trudno tych pieszych autem zauważyć. Ja gdy odstawiam auto i spaceruje. Przed pasami zwalniam dokładnie się rozglądam i gdy widzę że auto jedzie szybko po prostu czekam. Minuta mnie nie zbawi a zdrowie jest cenniejsze. Więc rozumiem argumenty obu stron ale trzymam się zasady ograniczonego zaufania

Kinga

to było do przewidzenia, ogólnie na tym przejściu jest duży ruch, pieszych i samochodów a widoczność mocno ograniczona

TeżKierowca

Skoro wiadomo, że dużo ludzi tamtędy chodzi to trzeba zwolnic i uważać, bo zawsze ktoś wejdzie na pasy. To samo się tyczy przejścia dla pieszych przy galerii Batory.

za kółkiem

Jasne sprawa. Tylko czy piesi też nie powinni uważać? czasem lezą i nie patrzą czy coś jedzie

Marian

A piesi czuja sie jak swiete krowy!!! To ze jest przejscie dla piszych nie oznacza ze mozesz sie wpierdalac bez ogladania sie na jezdnie. Pieszych powinni karac tak samo jak kierowcow

Driver

I pół Smarta skasowane