Potrącenie 17-latki i zderzenie dwóch osobówek. Policjanci podsumowali weekend

0

W miniony weekend giżyccy policjanci pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych, podczas których doszło do potrącenia 17-letniej pieszej oraz zderzenie dwóch osobówek. Funkcjonariusze zakończyli także dalszą jazdę pijanego rowerzysty i pirata drogowego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Do niebezpiecznego zderzenia dwóch osobówek doszło w sobotę (12.06) kilka minut po godzinie 8:00 na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Sterławki Wielkie (gmina Ryn).

Jak ustalili policjanci, oba auta jechały w tym samym kierunku. Jako pierwsza jechała kierująca seata, a za nią kierowca opla. Kierująca seatem relacjonowała, że dojeżdżając do skrzyżowania włączyła lewy kierunkowskaz sygnalizując skręt w lewo.

Natomiast jadący za nią kierowca opla oświadczył, że się spieszył, widział włączony kierunkowskaz ale prawy, wiedział również, że dojeżdża do skrzyżowania w obrębie, którego jest przejście dla pieszych. Mimo tego zdecydował się na manewr wyprzedzania seata, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów.

Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci wyjaśnią szczegółowo całą sytuację.

Tego samego dnia (12.06) kilka minut po godzinie 21.00 w Giżycku doszło do potrącenia pieszej.

Z relacji kierującego bmw wynika, że wjechał na plac wprowadzając auto w niekontrolowany poślizg, w wyniku czego uderzył idącą pieszą. 17-latka z podejrzeniem urazu kręgosłupa trafiła do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

Natomiast jazdę po alkoholu zakończył 51-letni mieszkaniec gminy Miłki, który jechał „wężykiem” rowerem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Rowerzysta został ukarany mandatem. Zarówno mężczyznę jak i jednoślad policjanci przekazali trzeźwym osobom.

Natomiast prawo jazdy na okres trzech miesięcy stracił kierowca 25-letnie kierowca opla, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 55 km/h. Kierowca nie kwestionował swojego zachowania, otrzymał mandat i 10 punktów karnych

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze