Potrącenia rowerzystów. Trzy osoby zostały poszkodowane

14

Policjanci giżyckiej drogówki pracowali na miejscu zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. W zdarzeniach ucierpiały trzy osoby.

Giżyccy policjanci w ciągu ostatnich dwóch dni pracowali na miejscu trzech zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów.

Do pierwszego zdarzenia doszło 14 sierpnia kilka minut przed godz: 16.00 w Giżycku na ul. Wojska Polskiego. Kierująca VW Golfem wyjeżdżając z parkingu najwidoczniej nie zauważyła nadjeżdżającego rowerzysty. Doszło do zderzenia. Rowerzysta to 16-letni mieszkaniec Giżycka, doznał złamania prawego przedramienia. Został przetransportowany do szpitala w Olsztynie. Kierująca była trzeźwa.

Do kolejnego zdarzenia doszło również 14 sierpnia około godz: 20.00 na drodze Wilkaski-Gorozdowo. Poszkodowana trafiła do szpitala w Giżycku ze złamaniem lewej nogi. Relacjonowała, że została potrącona przez samochód osobowy. Nie jest w stanie wskazać sprawcy, ponieważ odjechał.

Do trzeciego zdarzenia doszło w miejscowości Konopki Wielkie DK-63. Z relacji świadków wynika, że rowerzysta został potrącony przez jadącą cysternę, która odjechała z miejsca zdarzenia. Rowerzysta w wyniku potrącenia zjechał do przydrożnego rowu, doznał złamania obojczyka.

Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń drogowych oraz przypominają najważniejsze zasady bezpieczeństwa dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
rower

99% samochodziarzy w Giżycku wyprzedza rowerzystę na przejściu dla pieszych. Za to jest ok 10 pkt.

Miś

80% rowerzystów w Giżycku wykorzystuje pasy dla pieszych aby włączyć się do ruchu na jezdni lub aby wjechać na chodnik. 99% przejeżdża, a nie przeprowadza rower przez przejście dla pieszych.

rower

Jako rowerzysta proponuję trąbić i ewentualnie nagrywać takie tępe pały filmy dla policji.

e

Za co ten minus ? Za prawdę ?

Kimm

Rowerzyści czują sie bezkarni i jeżdżą jak chcą. Nie patrzą na to czy auto wyjeżdża czy skręca czy stoi. Jadą jak święte krowy. Ciężko im się zatrzymać i rozejrzeć. Nie mowie że kierowcy są niewinni. Ale nie odwalają takich manewrów na ulicy jak ci nieszczęśni rowerzyści.

nlkj;.

a od kiedy to wyjeżdżające auto ma jakiekolwiek pierwszeństwo?Zatrzymać rozejrzeć a po co?Święta krowa golfikiem sobie wyjeżdża z parkingu i co?Kierujący wyjeżdżający z parkingu włącza się do ruchu czyli ustępuje wszystkim którzy jadą lub idą drogą. Przepis jest bardzo prosty tylko wrodzony debilizm tzw kierowców utrudnia im właściwe zachowanie

Kimm

Czy napisałam, że to auto ma pierwszeństwo? Czytanie ze zrozumieniem czlowieku. Aczkolwiek jeśli ścieżki rowerowej nie było, to rowerzysya powinien jechać ulicą. Bo wiek taki, że karta rowerowa powinna być.
Oczywiście że każdy musi się rozejrzeć, czy to rowerzysta czy kierowca, ale autem reczej ciężko robić slalomy na jezdni. Wielkorotnie byłam świadkiem jak rowerzysta jechal środkiem drogi i mial gdzieś jadące auta. Nie daj bog jak jeszcze miał przypięty wózek z dzieckiem!
Każdy z nas moze znaleźć sie w takiej sytuacji. To obie strony powinny zachować ostrożność!

Pops

Widziałem to. Rowerzysta zjeżdżal z chodnika na ulicę, nie sygnalizowal skrętu. Kobieta była na wyjeździe. Wina jest rowerzysty ewidentnie

rower

Jakie manewry odwalają samochodziarze możesz obejrzeć na ” Polskich Drogach ” na YT. W ostatnim odcinku jest nawet popis tańca mongolskiego wieśwagenem na giżyckiej obwodówce

co

To co się dzieje z udziałem rowerzystów na giżyckich chodnikach zakrawa o pomstę do nieba. Pisze do nieba ponieważ urząd miasta CHYBA NIE WIDZI PROBLEMU. Jeżdżą ci ludzie jak chcą. Pomijają ostentacyjnie jakiekolwiek prawo dobrego zachowania na drodze. Czują się na chodnikach jak i na drogach jak już nie wiem co!!! Przewruci się to to to jego ból jak tak chce ale być potrąconym przez psudo kierownika to jest nasz ból. A po co . Zrobic porządek i tyle.

Bicek

Dokładnie, jeżdżą chodnikami jak chcą. W sumie na ulicy podobnie, nie wiadomo gdzie to skręca bo nawet znaku nie da. Ostatnio jednego wyprzedzałem a on mi nagle zjeżdża w lewo. Byłby 4 do kolekcji

Lolo80

To samo dotyczy wszystkich kierowców czy motocyklistów nie każdy jeżdżi kiepsko a jeżeli znajdzie się jakiś debil to trudno

Kobra

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Bo widzę że matura nie zdana. Gdzie tu jest napisane w artykule o chodniku? Rowerzysta to też uczestnik ruchu drogowego tak jak ty w swojej puszcze czy motocyklista albo pieszy który idzie poboczem. Trochę kultury i oleju w głowie. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. To że ktoś jest durny nie znaczy ze każdy następny jest tak samo durny. Mam nadzieje że w ciebie kiedyś też ktoś uderzy z nie twojej winy skoro masz myślenie takie, a nie inne.

rower

Co ma urząd miasta do rowerów?